he 
he  fb    
Michel House

הסטוריה

היסטוריה

michel house sign

על הבית

המבנה שלנו ( בית מישיל) נבנה במקור ע"י מר טנוס קעואר במאה ה 18 שמי שהיה ראש העיר הראשון של נצרת (1875-1886) כמבנה מגורים בקומה העליונה וכמקום אירוח לאורחים שהיו באים מכל רחבי היבשת בקומת הכניסה, ועל כן הקשת שבאמצע הרחוב נקראת "סיבאת קעואר" אשר חיברה בין החלק הגברי "זלאמלק" לחלק הנשי "חראמליק", והמשרתים היו עוברים בין 2 החלקים מעל לקשת.

לאחרונה, נרכש החלק הגברי "זלאמלק" ע"י משפחת אבו נסאר שטנוס קעואר נחשב לסאבא של האמא ,עבר שיפוץ מקיף והפך להיות בית הארחה המונה 8 חדרים ושלל מרפסות ומקומות ישיבה שמשאירים לאורחים זכרונות מתוקים ובלתי נשכחים.

הבית נקרא ע"ש מישל שגדל כיתום, ובילדותו היה בא אם אמא שלו ומבקר את קרובי המשפחה (משפחת קעואר) משחק גולות ,וכמו כל ילד מקבל ממתקים ואוכל טעים, ובגלל זה קראנו לבית בית מישל.

החדרים נקראו על שם קרובי המשפחה הכי קרובים של מישל כמו: סמירה אחותו, עפאף אשתו, כיתי הבת שלו, רוז אמא של אשתו ועוד :)

 

למה נצרת

כיום נצרת היא העיר הערבית הגדולה בישראל ומרכז תיירותי, תרבותי וכלכלי חשוב. אלפי מבקרים מגיעים לעיר מדי שנה, ונהנים מחוויה רב חושית, ממיזמים תיירותיים ובעיקר מקסם מיוחד שגורם לכולנו להתאהב בה מחדש. 

למי שעושה דייטה ולמי אוהב לספור קלוריות נצרת כנראה לא היעד שלו , החומוס, הפלאפל  הטחינה ,הבשר על האש, המבחר המהמם של הסלטים כמו "תבולי" וכמובן משקה האלכוהול המיוחד"הערק" וכמובן הקינוחים כמו הקנאפה ,הבקלאוה והקטאיף שמו את נצרת על המפה הקולינארית העולמית כאשר רוב המומחים הבינלאומים באים במיוחד לטעום ולהתארח בנצרת וחוזרים לעולמם עם המון זכרונות בלתי נשכחים.

לאחרונה, נבנה מסלול הליכה בן 4 ימים המתחיל בנצרת ונגמר בכפר נחום אשר מביא אלפי תיירים מכל העולם לחוות את החוויה של הליכה בעקבות ישו ולהרגיש את מה שכתוב בתנ"ך החדש ,המסלול נקרא " Jesus Trail" והוא מאוד מומלץ לאוהבי טבע והיסטוריה.

backgroundphoto2

קצת היסטוריה

נצרת היא עיר עם היסטוריה מפוארת עם חשיבות דתית בינלאומית כאשר על פי המסורת ניתנה בה הבשורה למרים והדת הנוצרית קרויה על שמה של העיר בה גדל ישו ומשפחתו. בשנים האחרונות ועם ביקורו של האפיפיור, עברה העיר תנופת פיתוח מרשימה והפכה למוקד תיירותי משגשג. נצרת מלאה באתרים היסטוריים - דתיים ובסמוך אליהם עיר עתיקה עם שוק ואווירה מיוחדת במינה. כיום העיר מציעה למבקרים בה חוויה מרגשת, הכנסת אורחים למופת וחגיגה קולינרית עם טעמים מיוחדים.
עד לפני 150 שנה התגוררו בהעיר העתיקה של נצרת והידועה כיום "השוק" עשירי ומכובדי העיר כאשר בתקופה הזו לא היה חשמל ולא הייתה רשת מים כמו שיש לנו היום וכמובן לא היו רכבים, אז היו מביאים מים מהמעיין או מבאר או ממאגר מים הנמצא בתוך הבית, ואת הקניות היו עושים מהשוק ומהחניות ואת ההובלות היו עושים על גמלים וחמורים, ולכן קשה למצוא מקום לחנות בו את הרכב ואת הרחובות הצרים תיכננו אותם לפי רוחב הגמל עם הסחורות שהוא הוביל לתוך העיר העתיקה מלבנון וסוריה.

 

 

 

Image Gallery

View the embedded image gallery online at:
https://michel-house.com/index.php/aboutus#sigProIda7c45996ca
© 2016 Michel House. All Rights Reserved. Designed By Intereative

Search